Brilidon - Kapitola I.

21. srpna 2009 v 13:07 | Yasmin
Začínám s novým příběhem, do které ho jsem se už plně pustila. Zatím vůbec nevím název, mám už návrhy, ale... Budu si to ještě muset hooodně promyslet. (Čti: Vaše Milovaná samozřemě myslet nebude a šoupne sem úplnou blbost.) Je to celkem delší, ale pokud budete mít chuť, můžete si počíst :))

Ještě musím podotknout, že název - Brilidon vymyslela kamarádka :) Proto bych jí chtěla moc poděkovat. (web)

Pozn.: Každý úryvek je napsaný v jiné osobě, ale pořád je to Fiona :))


Kapitola první
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
NENÁVIST

"Budeš toho litovat," zavrčel tiše Hans. Fiona si jen posměšně odfrkla. Měla svou hrdost, nikdy se nenechala ponížit. Však v duši jí všechno moc mrzelo a byla citlivá. Někdy i víc, než bylo potřeba. Už v sobě nedokázala skrývat takový vztek, bezbrannost a smutek. Nejen díky jejímu otci. Bylo tu víc a víc malérů. Zlověstné ticho v zapuchlé místnosti přerušovalo jen tikání starých hodin v přesných intervalech. Tyhle hádky mezi Fionou a jejím otcem byly už normální.

Fiona se odhodlaně napřímila od mohutného dřevěného stolu, u kterého seděli a hrdě pohlédla otci do očí. Nesnášel ji, ale ještě víc možná nesnášela ona jeho. Nenáviděla. Bolelo to však. Choval se k ní každým dnem hůř a hůř, tedy aspoň od té doby, co zemřela matka. Zacházel s ní jako s kusem hadru, i přes to, že podle údajů byla jeho vlastní dcera. Fiona o tom často přemýšlela a z jejích úvah bylo znatelné, že o tom čím dál tím víc pochybuje.


Oči měl chladné, zlé, z kterých tříštila jen krutost a bez špetky citu nebo lásky. Když už se Fiona obracela, že odejde k sobě nahoru, hrubě ji chytil za paži a nevypadalo to, že ji chce jen tak pustit. Nesnášela, když na ni jakkoli hrabe. Nemá na to přece vůbec žádné právo! Fiona se pokoušela jeho slizkému sevření vyprostit, ale docílila tím jen toho, že jí silná ruka svírala ještě pevněji.


"Tak to teda prrrr, holčičko," procedil mezi zuby posměšně.


Cítila, jak jí probodává svým pohledem. Hrubě ji chytil za bradu tak, aby jí viděl zpříma do očí. Tohle už na ni bylo moc. Už se nadechoval, jak začne zase se svými jedovatými poznámkami, ale vtom se stalo něco, co ani jeden nečekal. Fiona mu svou volnou zbývající rukou vrazila takovou facku přes obličej, že během vteřinky měl tvář rudou a málem se skátil na zem. Až teď si vlastně uvědomila, co právě udělala a nebyla stejně jako Hans schopná slova, jen ho vyděšeně sledovala. Pusa se jí začala kroutit do jakéhosi úšklebku. To byl parádní pohled. Na něj. Bylo to tak úžasný pohled, že se na něj zadívala až moc dlouho, takže se mezitím začal vzpamatovávat z šoku. Byl pořád natolik zmatený, co si to právě dovolila, ale začínalo to v něm vřít vzteky. Rafinovaně, jak bylo v jejím zvyku, toho využila a co nejrychleji běžela nahoru po dřevěných schodech, přičemž dřeváčky jí naštvaně klapaly o prkna a pod nohy se jí zapletl Kocour, o kterého se málem přerazila. Hans se mezitím začínal probouzet z šoku a tak za sebou obratně zabouchla mohutné dveře, bleskurychle otočila klíčem v zámku a poté si uleveně oddychla. Pořád nemohla uvěřit tomu, co udělala. Jen jí to tak... ulítlo... Ani to vlastně nechtěla udělat. Jen se zapomněla ovládat.


"Do háje..." ulevila si, když uslyšela, jak se Hans už řítí po schodech nahoru.

Mezi spletí slov, které ze sebe nazuřeně chrlil pochytila jen: "Ty jedna......To mi
stačilo.....teď uvidíš.......spratku jeden.........nechápu......kurnik........dělej.....VYLEZ!!!"


Vlastně... I přes tu úžasnou podívanou to mělo své mínusy. Tedy následky. Které na ní čekaly hezky netrpělivé za dveřmi. Za dveřmi, které za sebou před chvilkou zabouchla a pečlivě zamlkla. Těžce polkla. Asi by bylo lepší odemknout a vylézt, ale co by následovalo... Usilovně
přemýšlela, jak se z toho vyvlíkne. Myšlenky se jí hlavou hýřily, kmitaly rychlostí světla, ale jak rychle se objevily, tak rychle mizely někde v mlhavé dáli. Nemohla přijít na nic přípustného. Asi by bylo lepší odemknout a vylézt, ale co by následovalo... Věděla moc dobře, čeho je její otec schopen. Zoufale hodila pohled po polootevřeném okně, ale nepřipadalo jí to jako nejvhodnější řešení. Rozechvěle si skousla ret, pozorujíce otřásající se dveře pod nárazy nasupeného Hanse. Nebylo jiné možnosti... Nejistě se šourala k mohutným dveřím vědoma, že se teď sama představuje vysokému fyzickému trestu. Byla na ně zvyklá, akorát z jiných důvodů, třeba že zapomněla vyprat, ale teď to bude mnohem krutější. Tedy s tím aspoň počítala. Opatrně, se zavřenýma očima pomalu otáčela klíčem v zámku. Když otevírala dveře, spatřila otce takového, jak ho ještě nikdy neviděla - tvář měl zbarvenou poněkud ruději vztekem než obvykle, z očí, kdyby to bylo možné by mu šlehaly blesky a děsivě se šklebil. "Ty hovado jedno nechutný!"

* * *

Po velmi dlouhé době jsem se probudila z jakéhosi bezvědomí. Se zavřenýma očima jsem hned dokázala odhadnout, kde tak asi jsem. Ležela jsem celá prokřehlá na tvrdé studené dřevěné podlaze, kterou byly pokryty všechny místnosti, takže jsem ale nevěděla, kde přesně. Prvně otevřela jedno oko - takhle jsem to vždycky dělávala, když jsem si nebyla jistá, jestli ještě žiju. A tím okem jsem se porozhlédla kolem. Spatřila jsem, že ležím přede dveřmi svého pokoje.

A hned se mi to všechno vybavilo, ale jen matně. Když jsem otevřela dveře, Hans byl pořád ještě děsně vyvedený z míry a v šoku, ale to neznamenalo, že by nebyl ve své kůži. Spustil na mě proud urážek a nadávek, přičemž zuřil vzteky, hlavně když viděl mou kamennou masku, která vypadala, jako by mě to vůbec nezajímalo a ani ho neposlouchala. (Jó, tohle mi šlo fakt perfektně.) Potom už to nevydržel a začal mě bít, sice jsem se bránila zuby nehty, ale přeci ten obrovský muž byl silnější. Doprovázeli jsme tuto obrovskou hádku mimořádně jedovatými poznámkami, u kterých i Hansovi někdy došly argumenty. Už to nemohl vydržet, a tak mě prostě něčím asi uhodil a... Víc si nepamatuju.

* * *

"Grázl..." vydechla Fiona téměř neslyšně, jak uviděla modřiny všude možně a jejím těle. Tak tohle mu neprojde..., dodala si v duchu kysele. Ani jí nevadilo, že má modřiny, byla na ně zvyklá a... Fiona byla už zkrátka taková - všechno viděla spíš z té lepší strany, nebála se ničeho, mnohokrát je tvrdohlavá, uměla být arogantní, drzá, s dostatkem ironie. Ale uměla si vážit hodných lidí, kteří si zasloužili její laskavost. Snažila se být tedy i milá, když vyřadíme Hanse, skromná, přívětivá, laskavá a příjemná. S nikým se moc nebavila a děcka z ulice nazývala prašivými haranty. Vlastně to byla i pravda, všichni byli děsně oprsklý.

Prokřehle se opřela o lokty a porozhlédla se kolem. Nic nového nebo změněného. "Auuu!" usykla bolestně. Zjistila totiž, že její ret byl protrhnutý. Tak tohles přehnal, ušklíbla se znova. Zmoženě se postavila a dlouze zívla. Nějak ji ani nerozrušovalo, že byla v bezvědomí. Vešla do svého pokoje. Těžké závěsy byly skoro jako vždy zatáhlé, takže dovnitř nepronikalo žádné světlo. Rozvítila lampičku, co byla postavená na malém dřevěném stolku a místnost zalilo příjemné nažloutlé světlo.

* * *
O den později.

"Svým povinnostem jsi ale ovšem neunikla, děvenko." ozvalo se z rohu místnosti. Fiona si ho vůbec předtím nevšimla, takže v ní nepatrně škublo.
"Doufám," pokračoval Hans, "že ti ta včerejší lekce stačila. Takže si očekávám že příkaz podojit krávu bude bez poznámky. Mlíko z ní už musí týct, tak hejbni kostrou."
"Zajisté." ušlíbla se Fiona. Hans se hlasitě rozchechtal bouřlivým smíchem.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Edit 8. září 2oo9; 17:07

Přepsáno.

Nelíbilo se vám jméno Hans, právě to jsem chtěla :D Aby se nikomu nelíbilo. Mě se taky nelíbí. Proč dávat hnusnejm mrzákům hezký jména?! :D
 


Komentáře

1 C• C• | Web | 21. srpna 2009 v 13:32 | Reagovat

Yahů.. je to úžasné.. :) Fakt moc povedené! Bude pokračování žejo?

2 Kristýnka:) Kristýnka:) | Web | 21. srpna 2009 v 14:45 | Reagovat

Ty seš nadaná fakt na všechno!!!Jak to děláš?!

3 N-ostlagy N-ostlagy | Web | 21. srpna 2009 v 15:30 | Reagovat

Uh! Dobrý. Ale Hans? xD

4 Gumeedek Gumeedek | Web | 21. srpna 2009 v 17:21 | Reagovat

Trochu ponurý začátek, ale s nádechem tajemna. To se mi líbí... :) Čtenář se nic podstatného nedozvěděl a bude tak netrpělivě čekat na další díl.
Je to hezké, ale pár chybiček se najde. Sem tam čárka, použitý výraz apod. Třeba tady: 'Oči měl chladné, zlé, z kterých tříštila jen krutost a bez špetky citu nebo lásky.' Formulovala bych to spíš takhle: Oči měl chladné, zlé, tříštila z nich krutost, nebyla v nich ani pštka citu nebo lásky.
Nebo třeba sem 'Rozvítila lampičku, co byla postavená...' by se hodila spojka 'která'.
Ale stejně se mi nejvíc líbí popis, kdy Fiona vrazila Hansovi facku. :D A na závěr ta kouzelná mastička... Už se těším na další kapitolu! :)

5 Minnie Minnie | Web | 21. srpna 2009 v 17:25 | Reagovat

Mě se to líbilo, i když to bylo takové, no zvláštní, ale já mám tak co říkat, že? Já a ty moje dílka *chňá!*
Jinak nemám co vytknout, snad jen že se mi nelíbí ta jména :D

6 Kristýnka:)...co miluje tvůj blog:) Kristýnka:)...co miluje tvůj blog:) | Web | 21. srpna 2009 v 19:52 | Reagovat

Ahoj!Mám menší dotaz....Na mém blogu mám rubriku, kde píšu různé rozhovory s blogery...je to taková reklama pro ten dotyčný blog...A protože tvůj blog MILUJU , bylo by mi ctí s tebou někaký ten rozhovor udělat...Stačilo by jen, abys mi dala mail a já bch ti na něj poslala otázky...Ty bys mi je pak přeposlala i s odpovědma...Ale pokud by ti spíš vyhovovalo ICQ, tak stačí říct...Ještě se ozvi...Pá!♥

7 Rohirrimqa Rohirrimqa | Web | 21. srpna 2009 v 19:55 | Reagovat

Hans je taká strašná sviňa...! Je mi z neho na grc. Ale rozhodne som zvedavá ako sa to vyvinie.

8 natalqaa natalqaa | Web | 22. srpna 2009 v 0:17 | Reagovat

waaw tvůj blog je fakt skvělej!!!Kto ti delal design..když si taka sikulka thaak asi ty,ze jo?:)

9 Lolarei Lolarei | Web | 22. srpna 2009 v 8:49 | Reagovat

Krásnej příběh :)

10 >>Babu<< >>Babu<< | Web | 22. srpna 2009 v 12:08 | Reagovat

Ahoj přihlaš se do SONBU máš šanci
adresa:
http://crazywhim97.blog.cz/0908/sonb-prihlaska

11 Baťa Baťa | Web | 22. srpna 2009 v 15:27 | Reagovat

tento blog je skutočne krásny a je mi aj ľúto že nespriteľuješ ale aj tak som veľmi šťastná že tu niesu žiadne kusovečky ,picty na tému,pixelky ,avatary,... ja ich fakt nnenávidím...aj ked niekto vraví ,že to síce priláka návštenosť ale potom sa ti tu už nik nevráti.Aj ked ja ich používam v menu aj tak ich   nedávam do článkov ako moja ´byvala kamoška. Ale chcem hlavne povedať ,že tento blog je ...jedinečný :-D

12 Teríí Teríí | Web | 22. srpna 2009 v 17:51 | Reagovat

luxusní design... ♥

13 Kitty Kitty | Web | 22. srpna 2009 v 17:52 | Reagovat

A sakra... chci říct, že to, co jsi napsala se v některých okamžicích nebezpečně podobá tomu, co jsem včera napsala já. Ale zveřejnila jsem to až dnes.
Nedá se s určitostí říct, kdy a kde se to odehrává, jestli je to na téhole planetě nebo někde... bůhví kde.
Bude to pokračovat, jak naznačuješ. Zatím se tam skoro nic nestalo, vždyť je to přeci první kapitola, takže jsem samozřejmě zvědavá, jakou zápletku sis vymyslela...

14 lea lea | Web | 23. srpna 2009 v 16:21 | Reagovat

Hans = němec = velkej hlučnej masochista :D
Já nevím,nikdy jsem moc němce ráda neměla :)
Hezký to rozhodně není,je to maximálně hezky napsaný :D

Na jednom blogu byl příběh,kdy dívku taky mlátili a ona pak utekla - a ty jsi napsala komentář,který lituju,že jsem si přečetla..grrr xD

Jsem zvědavá jak to dopadne s tou mastí...Zní to zajímavě..

Asi si budu muset zvyknout na jméno Fiona..připomíná mi to tu zelenou ze Shreka :D

Kvalitně napsaný,pokračuj :)

15 Christine Christine | Web | 23. srpna 2009 v 19:31 | Reagovat

čau yasmin, jsem teprve na začátku, ale musím upozornit, že se nepíše otčím, ale otčín:)

16 Christine Christine | Web | 23. srpna 2009 v 19:36 | Reagovat

je to úžasný, ale vážně! nemůžu se dočkat, až napíšeš pokračování!!!jo a mimochodem, až se pude v úterý do školy, musíme tam být co nejdřív, jo?:Dse ještě domluvíme

17 smajwinka smajwinka | Web | 23. srpna 2009 v 22:22 | Reagovat

Co můžu napsat? Krása. Líbí se mi tvůj styl psaní, užitá slovní zásoba, linie děje ... Píšeš krásně rozvinuté věty jako opravdoví spisovatelé :) (Myslím třeba přívlastky a všechny ty rozvíjející slova a tak :). Jsem ráda, že jsem si to přečetla (většinou se mi totiž nechce).

Nemělo by být ve čtvrté větě místo "však" avšak? (Však v duši jí všechno moc mrzelo a byla citlivá). Nebo "ale"? A ještě místo "jí" pouze "ji".
A ve větě "Místa tam, kde byly modřiny si začala jemně masírovat" jsi zapomněla čárku za modřinama (Místa tam, kde byly modřiny, si začala jemně masírovat.)

Je znát, že určitě čteš knížky :)(A pokud ne, tak si můj obdiv zaloužíš ještě víc :)
Těším se na další díl, přeju hodně trpělivosti při psaní ;)

18 Gumeedek Gumeedek | Web | 24. srpna 2009 v 11:07 | Reagovat

[15]: Pravidla českého pravopisu říkají otčím ;) :D

19 Cassidy Cassidy | Web | 25. srpna 2009 v 13:26 | Reagovat

Je to hezké (a sakra, to nemám psát! :D), ne ne, líbí se mi tvůj styl psaní. Rozhodně máš slovní zásobu, věty jsou hezky rozvinuté a celkově se ti to moc povedlo. :)

20 MAKY.OREL MAKY.OREL | Web | 25. srpna 2009 v 16:02 | Reagovat

Nepříde mi to vůbec špatný, máš dobrý popis. Docela by mě zajímala nějaká budoucí hlavní zápletka... přeci jenom ty kouzelníci do toho, to zní mně, fantasy-spisálkovi, zajímavě.
Jo s tím Hansem máš pravdu, hnusný jména by měli fakt patřit hnusným lidem, i když já to ani nedodržuju. Svým negativním hrdinům spíš dávám taková jména se sykavkami nebo nějak jinak prudká a úsečná. Jsem takový drastista nebo jak to nazvat :-))

21 Hwi Hwi | 26. srpna 2009 v 9:19 | Reagovat

Je to dobré, odbivuji délku, já nikdy nic dlouhého nejsem schopná napsat. :-)A jsem moc zvědavá na pokračování. (Jo, ještě by mě zajímal vzhled postav... :))

22 Awia Awia | E-mail | Web | 26. srpna 2009 v 23:21 | Reagovat

Psala jsi, že ti nemáme psát, že je to hezký. Mě však v tento moment nic jiného nenapadá. I když možná jo ... Rozhodně je to zajímavé a chtělo by to pokračování. Nicméně mi tam něco chybělo. Nedokážu to momentálně popsat, ale třeba na to časem přijdu. No, teď jsem si valstně uvědomila, že tohle je zatím nejdelší, co jsem od tebe četla. Rozhodně jsem se nemýlila v úsudku o tvém psaní. Píšeš dobře. A jen tak mimochodem ... díky Fioně jsem si to pořád spojovala se Šrekem. Asi mi už začíná vážně hrabat. Rozhodně tím však nechci říct, že bys měla měnit jména, nebo tak. Líbí se mi to tak, jak to je. A už zase melu, takže bych měla jít o dům dál...

23 Krejdom Krejdom | Web | 31. srpna 2009 v 9:07 | Reagovat

Hezký už se těším na pokračování :)

24 Api Ders Api Ders | E-mail | Web | 1. září 2009 v 3:40 | Reagovat

božskej blog!! kolik ti je vlastně let? ;)

25 m e d u s a . m e d u s a . | Web | 1. září 2009 v 21:23 | Reagovat

elí jako to je fakt úžasný... moc povedený a po těch našich prvních zplácaninách co jsme zveřejnily... NÁDHERA

26 Michell Szabo Michell Szabo | Web | 4. září 2009 v 15:50 | Reagovat

Ahoj,máš moc zajímavé texty.Ráda bych,aby sis přečetla-jestli budeš chtít i moje.Jednou mi vyjdou díla knižně,tak kdybys chtěla třeba kontakt či podobně dej vědět.S pozdravem Michell

27 Ronny Ronny | E-mail | Web | 5. září 2009 v 16:02 | Reagovat

Ale ono je to vážně hezké, fakt :D Těším se na pokračování ;)

28 semujda semujda | Web | 5. září 2009 v 18:26 | Reagovat

Tyhle tipy povídek já prostě miluju! Je to úžasné a budu se těšit na další díly!! :)

29 Dracain Dracain | E-mail | Web | 6. září 2009 v 7:53 | Reagovat

No konečně!
Konečně někdo, kdo...

...píše fantasy

...a píše slušně!

Někoho takového jsem hledal už dlouho, protože se pokouším o to samé. Píšu trochu jiným stylem, ale mohlo by se Ti to líbit. Kdyžtak nakoukni...

Moc se mi to líbí, ani jedna pravopisná chyba (a to už leccos vypovídá), jen sem tam jsem našel malinko "zvláštní" slovní spojení, jestli si necháš poradit, tak:

Fiona toho rafinovaně využila a radši co nejrychleji běžela nahoru po dřevěných schodech, přičemž dřeváčky jí naštvaně klepaly o prkna a pod nohy se jí zapletl Kocour, o kterého se málem přerazila.

- nevím, jestli to není blbost, ale můžou dřeváčky naštvaně klepat? Naštvaný může být jen ten, kdo je nosí... pozměnil bych to třeba na "zběsile" nebo něco takového, ale můžeš to nechat i tak, není to chyba, spíš to tam úplně nesedí.

- kocour s velkým "k" je asi schválně, že?

Malý kalíšek s zvláštní mastí...

- Myslím, že by bylo vhodnější SE zvláštní mastí.

A to je všechno! Nic jiného jsem tam nenašel, dobře se to četlo.. jen doufám, že ten příběh nebude celej naladěnej tak, jako v první kapitole! Dokázala jsi to napsat tak, že mám k tomu hansovi vysloveně odpor!

                    DRACAIN

                        

30 Sense Sense | Web | 18. září 2009 v 20:14 | Reagovat

Všechno odvolávám, to že chápu otce v komentáři Prologu. Ale píšeš skvěle. Umíš nahodit atmosféru a to je myslím hodně důležité!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.