Srpen 2009

Pětiminutový akvarel - Pták Ohnivák

31. srpna 2009 v 14:43 | Yasmin
Zdravím. Dlouho jsem přemýšlela, jaký název tomu dát. Rozhodovala jsem se pořád mezi Ptákem Ohnivákem a Fénixem, obojí se mi líbí... Pták Ohnivák - s tím názvem jsem to "kreslila", Fénix mě napadl až potom, takže už ho mám zažitého spíš jako Ohniváka. Ale Fénix je zas takové vznešenější, umělečtější...

Naštěstí ale mám ty ohnivý ptáky dva, takže příští bude už Fénix :))

Tomuhle přikládám teda Ohniváka, protože je takovej... Roztomilejší. Ten, co bude příště, je víc "ptákovější" :D

Tahle technika mě úplně nadchla. Pomáčet vodou papír, tvrdé rysy, které se hned rozpijí, jen tak rychle šmatrat štětcem... ♥


Brilidon

30. srpna 2009 v 19:44 | Yasmin
Úvod

Fiona, dcera mrzutého, bezcitného otce se jednoho dne ocitne jinde. Druhý den se pokusí přejít les, kde narazí na tajemného mladíka. Jmenuje se Ivor a prchá před nimi. Fiona nic nechápe. Po dlouhém utíkání v lese padne do bezvědomí a další den se probudí v Ivorově tajné chýši. Dozví se, že je Vyvolená. Bohužel, teď nechápe už nic, kromě toho, že musí utékat před něčím, co ani neví, co je. Společně s Ivorem se dají na útěk, během kterého jí vypráví celý příběh Brilidonu a jeho osud.
(Dál to ještě nemám hotové..:)) A moc děkuji Christine, která mi vymyslela název.

Kapitoly:


Kapitola I. - Nenávist.
Kapitola II.
Kapitola III.

Mapa Brilidonu:

(Dodám)

Pro m e d u s u.

27. srpna 2009 v 21:19 | Yasmin

Tuhle jednoduchou kresbičku jsem nakreslila pro medusu, nemá to být nějak extra složité ani nějak opuštěné. Vlastně se pořád sama sebe ptám, proč ve skotečnosti jsou všechny obrázky TAK hezčí než v počítači. Bloumám nad tím. Nechci to samozřejmě svádět na skener, ale nějakou roli tam určitě hraje. Grr.

Ještě musím podotknout, že její layout je též mým dílem. Haha, kýbl! Ne. Upřímně, není nějak zvlášť z grafické stránky vydařen, ale mě se líbí. Asi jsem divná.

Doufám, že si to má mila medůska právě nečte. Má to bejt překvapení! Takže pšš. Jasný?!

(A jestli si to právě jako čteš, tak tě uškrtim, jelikož mě už to fakt štve, že sem chodíš, JEN když sem chodit nemáš :D)

A ještě něco. Poslední dobou mě nějak chytlo kreslení. Ne, že bych předtím nakreslila, ale teď...Začíná mě to pořád víc a víc bavit. Bohužel, na konci prázdnin. Ironie osudu!

A ještě něco. Chtěla bych se všem moc omluvit, že vůbec, ale vůbec nechodím na vaše blogy. Je mi to děsně líto, chtěla bych to napravit, ale poslední dobou jaksi nemám moc času, a když mám, věnuju to do něčeho jinýho - spíš už hodně pracuju na tom příběhu, už jsem na šesté kapitole. (Proč to zapírat? :D) Hned jak budu mít čas, přepíšu to na blog. Ještě to vlastně ale celé přepíšu, jelikož je to úplná blbost. Haha. A příští týden tady toho taky asi moc nepřibyde. Škola.

Hm. Tak já už radši nemluvím. Vždycky sem chci napsat pár podstatných věcí, na dvě, tři větičky a vždycky napíšu nějakou slohovku. A vidíte? Už zase píšu. Zase. Panebože, já jsem hrozná :DHa! Proslov skončen.

Mějte se hezky. (Jaká ironie v 27 srpna, že?)

Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe. (John Lennon)

23. srpna 2009 v 19:46 | Yasmin
Dneska se mi už začínalo stýskat po kreslení, tak jsem zas vytáhla barvičky a šla na zahrádku kreslit. Vlastně jsem tam přišla a ani nevěděla, co kreslit. (To je nejhorší! Takovýhle krize mám teď čím dál tím častějc :D)
Nakonec mi z toho vznikla krajina. (Bacha, ty barvy jsou úplně jiný. Mělo to taaak hezkej modrej nádech.. :( )


Plný náhled zde.

Halloween v srpnu? :))

22. srpna 2009 v 17:54 | Yasmin
Vyhrabala jsem z koše (v počítači) obrázek z minulého roku. Kreslila jsem ho minulý rok. Tak ho sem dávám, ikdyž není Halloween. Snad to nebude vadit :D


Brilidon - Kapitola I.

21. srpna 2009 v 13:07 | Yasmin
Začínám s novým příběhem, do které ho jsem se už plně pustila. Zatím vůbec nevím název, mám už návrhy, ale... Budu si to ještě muset hooodně promyslet. (Čti: Vaše Milovaná samozřemě myslet nebude a šoupne sem úplnou blbost.) Je to celkem delší, ale pokud budete mít chuť, můžete si počíst :))

Ještě musím podotknout, že název - Brilidon vymyslela kamarádka :) Proto bych jí chtěla moc poděkovat. (web)

Pozn.: Každý úryvek je napsaný v jiné osobě, ale pořád je to Fiona :))


Kapitola první
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
NENÁVIST

"Budeš toho litovat," zavrčel tiše Hans. Fiona si jen posměšně odfrkla. Měla svou hrdost, nikdy se nenechala ponížit. Však v duši jí všechno moc mrzelo a byla citlivá. Někdy i víc, než bylo potřeba. Už v sobě nedokázala skrývat takový vztek, bezbrannost a smutek. Nejen díky jejímu otci. Bylo tu víc a víc malérů. Zlověstné ticho v zapuchlé místnosti přerušovalo jen tikání starých hodin v přesných intervalech. Tyhle hádky mezi Fionou a jejím otcem byly už normální.

Fiona se odhodlaně napřímila od mohutného dřevěného stolu, u kterého seděli a hrdě pohlédla otci do očí. Nesnášel ji, ale ještě víc možná nesnášela ona jeho. Nenáviděla. Bolelo to však. Choval se k ní každým dnem hůř a hůř, tedy aspoň od té doby, co zemřela matka. Zacházel s ní jako s kusem hadru, i přes to, že podle údajů byla jeho vlastní dcera. Fiona o tom často přemýšlela a z jejích úvah bylo znatelné, že o tom čím dál tím víc pochybuje.


Oči měl chladné, zlé, z kterých tříštila jen krutost a bez špetky citu nebo lásky. Když už se Fiona obracela, že odejde k sobě nahoru, hrubě ji chytil za paži a nevypadalo to, že ji chce jen tak pustit. Nesnášela, když na ni jakkoli hrabe. Nemá na to přece vůbec žádné právo! Fiona se pokoušela jeho slizkému sevření vyprostit, ale docílila tím jen toho, že jí silná ruka svírala ještě pevněji.

Kněžice zelená - Palomena viridissima

20. srpna 2009 v 19:19 | Yasmin
Tak jsem šla k rybníku a našla jsem další kněžici :D
Tentokrát kněžici zelenou, další do sbírky kněžic :D. Lepší fotky nemám, po chvíli lezení mi po ruce zas ulítla.Můj první výtvor v Adobe Illustratoru :)

19. srpna 2009 v 16:50 | Yasmin
Zdravíčko. Chtěla jsem vám hrdě *ehm* sdělit, že jsem celý včerejší ráno čuměla do monitoru, s předsevzetím, že se něco mermomocí musím naučit v Adobe Illustratoru.
Kdo ho má, asi ví, jaký je to oproti PhotoShopu rozdíl. Ne velký, ale pro mě, jakožto člověka, který ho dostal před půl rokem a celou tu dobu ho srdceryvně přehlíží na ploše, tak to je dost. Pěkně jsem se v něm zamotala. Mě osobně příjde PhotoShop lehčí. Nevím.

"Buttonek" ↓ jsem vyráběla podle jakéhosi tutorialu, byl by přesně jak na obrázku, ale nemohla jsem tam zaboha najít jednu funkci, či jak tomu mám říkat - aby ta bělavá elipsa šla z průhledna do bíla. Ne, ne, ne, prostě to tam nebylo! :DPodle tohodle tutorialu.

Akvarel - Campanula persicifolia (Zvonek broskvovitý).

18. srpna 2009 v 10:50 | Yasmin
Další květinka. Narychlo kreslená. Znáte ty velký zvonečky, který většinou rostou někde na zahrádkách? :)
Trvání: cca 30 min.


Portrét Avril.

16. srpna 2009 v 16:24 | Yasmin
Pár upozornění:

Není jí to podobný :D
Nekreslila jsem jí proto, že jí mám ráda, (ale že mě fascinovaly ty vlasy, chápete jako :D)
Je to můj první portrét, tak to berte s rezervou :D
Oskenovalo se to dost blbě.

TADY.


A na ty upozornění berte zřetel! :D

Sám samotinkej.

13. srpna 2009 v 19:00 | Yasmin

Akvarel - Calystegia septium (Opletník plotní).

11. srpna 2009 v 20:09 | Yasmin
Po dlouhé době konečně zveřejňuji nějakou tu kresbu.
Doba: cca 30 minut. (Fajn, fajn. Už se mi chtělo spát :D)


Chroustek letní - Amphimallon solstitiale

10. srpna 2009 v 19:32 | Yasmin
Další brouk do sbírky :D.
Miluju brouky.
Čím dál tím víc.
Odpusťte :D.


Plný náhled zde.

Mimochodem, fotka bez podpisu, rovnou vytažená z foťáku. Odpusťte podruhé, nemám čas. :)

Má první dřevořezba.

8. srpna 2009 v 20:08 | Yasmin
Ve středu, nevím jak jsem došla k tomu, že si něco vyřežu ze dřeva. (Moje předtuchy byly beznadějné, ale řekla jsem si, že to prostě skousnu a aspoň to zkusím.)
Tak jsem si vzala klacek z lípy a vzešlo z toho tohle - jakýsi "totemek" s sovičkou. Myslela jsem si, že to bude teda horší.. :) Sovičku jsem hned vesele pojmenovala Kryštofyje :D .


Plstěná placka.

6. srpna 2009 v 12:29 | Yasmin
Po dlouhé době mi padly do ruky moje milované kousky filcu. Vždycky, když přijede můj lehce infantilní bratránek (4 roky), začínám být příšerně hyperaktivní s nutkáním, že ho musím nějak zabavit. Většinou se to obrátí v to, že chudáček Matýsek si sedne poslušně na postel, neustále zíve a já ho okřikuju "ještě chviličku, poslední steh..a bude to..." :D.

Jindy, když nemám zrovna chuť nebo nápad něco vyrábět, dopadá to tak, že budeme uklízet.
(Čti: já uklízím, Matýsek si pujčuje různý věci, ničí, trhá, a poslouchá příkazy "Tohle hoď taky do koše.")

Tak fajn. Včera mě popadla přesně ta hyperaktivní nálada, popadla jsem kusy filcu a obrátila celej dům vzhůru nohama, protože jsem nemohla najít spínací sponku a jehlu. (Samozřejmě byly na místě, kam je vždycky dávám.) Jak se tak koukám, děsně tu vykecávám, tak už vás raději nebudu napínat a pod perexem jsou fotky :) .

Kněžice

5. srpna 2009 v 10:39 | Yasmin
V sobotu jsem našla další 2 kněžice - Kněžici páskovanou a kněžici kuželovitou. Přidávám další dva druhy, co už zde byly zveřejněny (knežice rohatá a kněžice chlupatá). Pátá fotka kněžice zelené se mi omylem vymazala, a nikde v počítači jí taky nemám. Přála bych si narazit na další druhy - třeba kněžici rudonohou, zrnitou, hnědou, stromovou a dalších X druhů :) A omlouvám se za kvalitu fotek, jak říkám, ten můj kompakt to lépe snad ani nevyfotí.. :/

Kněžice páskovaná (Graphosoma lineatum)
Hojně se vyskytující kněžice u nás, pobývá nejvíce na mrkvovitých rostlinách. Velikost: 8-11 mm.


Žabičká maličká...

4. srpna 2009 v 11:41 | Yasmin
Taky vás tak štve, jak všude cpu ty PShopový efekty? Správně. Mě taky, bohužel fotka jen tak, z tý mý krabičky by vypadala.. Blbě prostě :D


Na louce

3. srpna 2009 v 11:11 | Yasmin
Fotka z víkendu. Škoda, že můj foťák naprosto vypovídá službu. Hlavně, když chci fotit makro, nastavím si makro, jdu fotit makro (:D), většina ještě nesejmutého snímku pokrývá například kytka (detail) a ono mi to POŘÁD zaostřuje na pozadí. Fakt.. Už mě to příšerně štve. Musím snad minutu to zkoušet z různých úhlů, přibližovat, oddalovat atd., aby se konečně vzpamatoval. Já chci zrcadlovku! :(


Apokalypsa

2. srpna 2009 v 20:57 | Yasmin
Trochu, když se více podívám na tuhle starší fotku, mi běhá mráz po zádech. Nevím čím, ale vypadá to, jako kdyby právě byly poslední vteřiny života... Když to bylo v "reálu", tak to sice vypadalo zajímavě, ale ne tak hrůzostrašně.


Při západu.

1. srpna 2009 v 20:11 | Yasmin
Sice to není nová fotka, jak jsem slibovala, ale je z té doby, než se mi ztratil foťák. Zítra se vrhnu na promazávání paměťovky, a tak těch "starších" přijatelných najdu určitě hodně. Jinak, dneska jsem byla venku a našla jsem další kněžci do sbírky. Tu si můžete očekávat také :)